1 2 3 4 5

WAŻNE INFORMACJE

  • Istnieje możliwość wynajęcia sali gimnastycznej. Chętnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 4577322.

  • Od 4 stycznia do 8 stycznia sekretariat czynny od 8.00 do 14.00.  Od 11 stycznia od 7.30 do 15.30

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego 2020 r. obchodzimy w całej Polsce kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W naszej szkole 12 lutego odbyły warsztaty, prelekcje, wykonywaliśmy plakaty tematyczne, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.Zaznajamiamy młodzież z problematyką bezpieczeństwa online oraz dbamy o promocjępozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest przypomnieni1e naszym uczniom, że pomimo wiele pozytywnych stron posiadania sieci, Internet bywa niebezpieczny. Nauczyciele podkreślają , że Internet tworzą ludzie, którzy nie wiadomo z jakich pobudek chcą drugiemu człowiekowi zrobić krzywdę. Młodzież wie, że w sieci nie jest anonimowa, że każde działanie pozostawia ślad. Przypomnieliśmy uczniom, jakie dane można ujawnić w sieci nieznajomym, a czego nie powinno się ujawniać, nasi uczniowie wiedzą też, że nigdy, tak do końca, nie możemy być pewni kto siedzi po drugiej stronie, a o znajomościach z Internetu powinni wiedzieć Rodzice.

Dodano: 24 lutego, 2020 | Dodał: Robert Szulc