Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
1

WAŻNE INFORMACJE

 • Istnieje możliwość wynajęcia sali gimnastycznej. Chętnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 4577322.

 • Od 1 września 2017 r. sekretariat czynny:

  poniedziałek 7.30 – 15.30

  wtorek 7.30 – 15.30

  środa 7.30 – 17.00

  czwartek 7.30 – 15.30

  piątek 7.30 – 14.00

Finał Miejskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej

W dniu 22 marca 2016 r. w Rydułtowskim Centrum Kultury odbył się finał Miejskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej pod hasłem „Dziękujemy za Polskę”, który odbył się pod patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Burmistrza Miasta Rydułtowy.

Konkurs poprzedził program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach. Był on niewątpliwie „żywą lekcją historii” dla tych, którzy ten trudny okres znają tylko z kart podręczników, oraz wzruszającym przypomnieniem tych trudnych czasów dla naszych najważniejszych gości, którzy na własnej skórze poczuli piętno tamtych wydarzeń. Uczniowie bardzo przeżywali zarówno swój występ, jak i całą oprawę, która temu towarzyszyła. Wspólne przygotowania bardzo mocno przybliżyły dzieciom przynależność do naszej ojczyzny oraz poczucie patriotyzmu. Uczniowie przygotowujący się do konkursu często po raz pierwszy dowiadywali się o działaniach AK, tak ważnych dla naszego narodu. Finał konkursu odbył się w formie quizu na scenie teatru, co niewątpliwie podniosło rangę konkursu. Każda szkoła w naszym mieście wyłoniła swoich dwóch najlepszych reprezentantów z tej dziedziny historii, a oprócz tego szkoły przygotowały piosenki żołnierskie.
Bardzo zaskoczył nas – organizatorów – poziom wiedzy, którzy reprezentowali uczniowie każdej ze szkół, jednakże I miejsce otrzymali bezkonkurencyjni uczniowie SP nr 1: Jakub Koszorz i Aniela GaszkaII miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1: Julia Stacha i Nadia Honus, natomiast miejsce III zdobył uczeń naszej szkoły Kamil Habryka, który szczególnie zasłużył na brawa, ponieważ nie dość, że działał w pojedynkę (ze względu na stan zdrowia drugiego uczestnika), to jest dopiero uczniem klasy piątej, któremu temat wcześniej był zupełnie jeszcze nieznany. Po emocjach i rozdaniu nagród przez Burmistrza Miasta i najważniejszych gości, czyli kombatantów Armii Krajowej, na uczniów oraz wszystkich zaproszonych gości czekał poczęstunek w postaci prawdziwej wojskowej grochówki, przygotowanej przez nasze wspaniałe panie kucharki.
Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy:rodzicom zaangażowanym w nasze działania, ale przede wszystkim panu Robertowi Grzybkowi – kombatantowi AK, który swoim wsparciem, pomocą i życzliwością był niezastąpionym doradcą i przyjacielem naszej pierwszej przygody związanej z tym konkursem.
Organizatorzy

 

Dodano: 14 kwietnia, 2016 | Dodał: Robert Szulc