Konkurs języka angielskiego

We wtorek 3 marca w naszej szkole już po raz czwarty odbył się Powiatowy Konkurs „Recytuj po angielsku” dla klas 1-3, organizowany we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. W tym roku odwiedziło nas aż 56 uczniów z 21 szkół z całego powiatu, którzy zaprezentowali swoje umiejętności językowe. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Świerczyna, Natalia Mańczyk i Hania Buszka. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze, a występy dzieci przeplataliśmy piosenkami, wierszykami i zabawami ruchowymi. Nikt tutaj się nie nudził, a wręcz przeciwnie – była naprawdę dobra zabawa, co przy konkursach jest rzadkością! Jury z panią metodyk Bogumiłą Świerkot-Różańską na czele miało trudny orzech do zgryzienia… Udało się jednak wyłonić tych najlepszych:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Julia Krzyżanowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Wodzisławiu Śl.)

II miejsce (ex aequo) – Maria Król (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wodzisławiu Śl.) i Paulina Pałac (Szkoła Podstawowa w Syryni)

III miejsce – Zofia Jureczko (Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach)

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Natasza Klimanek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach)

II miejsce – Martyna Leśny (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Wodzisławiu Śl.)

III miejsce (ex aequo) – Amelia Smyla (Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie) i Maya Steciuk (Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Radlinie)

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Berenika Borkowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach)

II miejsce – Magdalena Komarek (Szkoła Podstawowa w Mszanie)

III miejsce – Wojciech Czogała (Szkoła Podstawowa nr 2 w Marklowicach)

Wszystkim nagrodzonym, a także ich opiekunom serdecznie GRATULUJEMY i już dziś zapraszamy do kolejnej, przyszłorocznej edycji konkursu!

Dodano: 9 marca, 2020 | Dodał: Robert Szulc