Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
1

WAŻNE INFORMACJE

 • Istnieje możliwość wynajęcia sali gimnastycznej. Chętnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 4577322.

 • Od 1 września 2017 r. sekretariat czynny:

  poniedziałek 7.30 – 15.30

  wtorek 7.30 – 15.30

  środa 7.30 – 17.00

  czwartek 7.30 – 15.30

  piątek 7.30 – 14.00

Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii”

Zmagania o tytuł ,,Mistrza Ortografii”

11 lutego br. po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy skierowany dla uczniów kl. IV-VI. Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

19 uczniów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego zmierzyło się z trudnościami ortografii. Skrzyżowali pióra, aby walczyć o tytuł ,,Mistrza Ortografii”. Uczestników i towarzyszących im nauczycieli powitała Dyrektor Szkoły Joanna Skowron.  Otwarcia dokonał i wręczył dyplomy za udział w konkursie Naczelnik Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Damian Moric reprezentujący Burmistrza Miasta Kornelię Newy, która objęła honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem.

Główną częścią było dyktando pt. ,,Mój osobisty książkozwierz” przygotowane przez doradcę metodycznego z języka polskiego Katarzynę Hawel. Stopień trudności dyktanda był bardzo duży, jednak piszący poradzili sobie znakomicie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii. Każdy z nich był już zwycięzcą przechodząc do etapu powiatowego. Ale Mistrz mógł być tylko jeden. I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Daria Grzelak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wodzisławiu Śląskim, II miejsce zajęła Małgorzata Adamczyk z Zespołu Szkół Sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie, III miejsce przypadło Weronice Pirogowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe zaś w sposób szczególny zostaną uhonorowani w czerwcu na akademii miejskiej podsumowującej osiągnięcia uczniów w danym roku szkolnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety przekazane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Prace konkursowe poprawiała komisja składająca się z polonistów: Katarzyny Hawel, Izabeli Symoszyn, Agnieszki Kruczek i Dagmary Greli. W tym czasie uczestnicy zjedli posiłek i obejrzeli film pt. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”. Uczniom i ich nauczycielom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.

Organizator Powiatowego Konkursu Ortograficznego

Dodano: 20 lutego, 2016 | Dodał: Robert Szulc