Samorząd Uczniowski

Skład Samorządu Uczniowskiego 2016/2017

Samorząd Szkolny w składzie:

przewodnicząca – Weronika Gęsicka,

zastępca – Wiktoria Manderla,

skarbnik- Radosław Masny,

protokolant  -Ksymena Woźniak

 

Plan pracy Samorządu Szkolnego

 

Samorząd Uczniowski w bieżącym roku szkolnym działa z ogromnym zaangażowaniem, nakładem czasu i pracy. We wrześniu został ustalony harmonogram działań i plan pracy na cały rok – można się z nim zapoznać – tutaj

Spotkania SU odbywają się raz w miesiącu, w poniedziałki o godz. 15:30. Część artystyczną działań SU objęta została innowacją pedagogiczną pt. „My – wielcy artyści szkolnej sceny. Innowacja pedagogiczna zajęć teatralno-muzycznych dla uczniów II etapu edukacji” autorstwa p. Mirosławy Bywalec i p. Marzeny Buszki. Treść innowacji jest – tutaj

Pierwszym ważnym wydarzeniem, zorganizowanym przez SU, była uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, do której próby miały miejsce już podczas wakacji. Uczniowie wystąpili nie tylko dla swoich rówieśników, ale także dla pierwszoklasistów, rozpoczynających szkolną przygodę, którzy dokonali uroczystego ślubowania. Fotorelacja

Pod koniec miesiąca września tradycyjnie w naszej szkole obchodzimy Dzień Chłopca – z tej okazji dziewczynki z Samorządu złożyły życzenia kolegom na apelu i każdy chłopak poczęstował się lizakiem, a po południu, 29 września, odbyła się szkolna dyskoteka. Fotogaleria

Październik to miesiąc, kiedy w każdej polskiej szkole obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Nasz Samorząd Uczniowski nie zawiódł i tym razem, przygotowując uroczystą akademię dla dyrekcji, nauczycieli, emerytowanych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Ogromne podziękowania należą się tutaj rodzicom, którzy przyczynili się do powstania upominków dla gości w postaci małych, eleganckich kaktusików. O tym, jak nasze uczennice przeobraziły się w nauczycielki, a sala gimnastyczna na chwilę stała się pokojem nauczycielskim, można przeczytać tutaj, oglądając przy okazji galerię zdjęć.

W środę, 26 października, Samorząd zorganizował kolejną dyskotekę szkolną „Czary mary”, na której królowały najróżniejsze stroje – warto zobaczyć

Z okazji święta 1 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli znicze na grobach zmarłych nauczycieli na radoszowskim cmentarzu. Ponadto, wraz z panią Ksymeną Wiatr i przy dużym zaangażowaniu klasy 5 b, w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Każdy uczeń miał przypięty biało – czerwony kotylion. Odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego oraz inne pieśni patriotyczne. Zespół wokalny z naszej szkoły wystąpił też na Koncercie Pieśni Patriotycznych w RCK „Feniks”.

http://passionfruit36.blogspot.com/2016/11/koncert-piesni-patriotycznej.html

 

Archiwum SU

Skład Samorządu Uczniowskiego 2015/2016 

Od lewej w dolnym rzędzie literkę

S – trzyma Radosław Masny

A – Weronika Gęsicka

M – Paulina Muszczek

O – Magda Kolorz

R – Dorota Klimek

Z – Tatian Jędrzejczyk – skarbnik SU

Ą – Kinga Kolorz – zastępca przewodniczącego SU

D – Kasper Drazik

Od lewej w górnym rzędzie stoją

Kamil Habryka, Ksymena Woźniak, Łukasz Mielimonka, Adrianna Sosna, Wiktoria Manderla, Karol Ćmok – przewodniczący SU, Mateusz Adamczyk.

1

 

W dniu 29 września z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyły się rozgrywki sportowe na boisku Orlik w ramach obchodów Dnia Chłopca. W piłkę nożna grały cztery  drużyny składające się z uczniów klas 4-6. Mecze prowadziła i sędziowała Pani Michalina Cichecka. Zwyciężyła drużyna FC Ślązoki, drugie miejsce zajęła drużyna Niebieskie Smerfy, trzecie FC Szulce, czwarte Młodzi Panowie.

Królem strzelców został Adrian Mrozek (6 goli), drugie miejsce (po 5 goli) zajęli: Sebastian Łukoszek, Kamil Habryka i Dawid Grzonka.

Następnie z inicjatywy Kamila Habryki i Wojciecha Roguli przeprowadzono Turniej wiedzy o piłce nożnej w formie teleturnieju 1 z 10. Chłopcy wykazali się szeroką wiedzą o piłce nożnej. Zwyciężyli: Kewin Sodo i Mikołaj Glacel, II miejsce zajęli: Adrian Mrozek i Wiktor Gregorek, III miejsce – Radosław Masny i Robert Rezner.

Wszystkim towarzyszył duch zdrowej rywalizacji. Dziękujemy za radosne chwile i wspaniałą zabawę, w tym w szczególności dziewczynkom za obecność i doping.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Podsumowanie Konkursu pt.”Wakacyjne wspomnienia”:
– I miejsce – Stanisław Drozd
– II miejsce – Natalia Kalinowska
– III miejsce – Marcelina Matysiak
Gratulujemy!!! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu.

  1. Samorząd Uczniowski przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny miał charakter Dziennika Telewizyjnego. Prowadząca Kinga Kolorz zapowiedziała 4 audycje.

– Świąteczny dzień (recytacja wiersza związana tematycznie z DEN).

– Uczniowie w szkole (skecze ukazujące różne zachowanie uczniów na przerwach i na lekcjach).

– Pokaz mody nauczycielskiej (ukazanie strojów nauczycieli niektórych przedmiotów w formie żartobliwej) .

– Koncert muzyczny ph. „Kwiaty wdzięczności” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Akademię rozpoczął i zakończył jesienny taniec przedszkolaków. Dziękujemy Paniom z przedszkola i z grupy „zerowej” za ubogacenie występów.

Dziękujemy również Pani Małgorzacie Adamczyk za oprawę plastyczną akademii oraz Pani Martynie Szulc za pomoc w obsłudze sprzętu multimedialnego. Panu Robertowi Szulcowi dziękujemy za upamiętnienie uroczystości w formie zdjęć. Podziękowania kierujemy także w stronę Panów konserwatorów i Pani Mirosławy Bywalec za pomoc techniczną.

Dziękujemy

W imieniu Samorządu Uczniowskiego  Karol Ćmok

 

  1. Samorząd Uczniowski podsumował Konkurs ph. „Mój nauczyciel”, który wygrała Zuzanna Szuła z klasy 3a. Gratulujemy

W imieniu Samorządu Uczniowskiego  Kinga Kolorz

 

  1. Przed nami:

– 29.10 – dyskoteka dla uczniów klas IV-VI w godz. od 16.30 do 18.30.

W czasie dyskoteki zostanie przeprowadzony Konkurs na najciekawszy strój związany z Halloween.

– Ogłoszono Konkurs na najciekawszą dynię.

– Przypomniano na gazetce SU życiorys Arki Bożka – patrona szkoły. Zapraszamy do czytania.

Kinga Kolorz

 

Z pracy Samorządu Uczniowskiego

29.10.2015 r.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas 4 – 6. Chłopcy zatroszczyli się o odpowiednie nagrania muzyczne oraz efekty świetlne. Pani ze sklepiku zadbała o nasze podniebienia i przygotowała dla nas same pyszności. Czas miło płynął na tańcach i zabawie. Dodatkową atrakcją były czarodziejskie stroje. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Milena Koczy, Roksana Bania, Dorota Klimek, Magdalena Gajda, Wiktor Gregorek, Natalia Hensel, Wybraniec Rafał, Oliwia Nowotny, Wiktoria Mrówka, Katarzyna Rogula i Hanna Dmitruk.

Dziękujemy Pani Ksymenie Wiatr, Pani Małgorzacie Adamczyk i opiekunowi SU za opiekę w czasie dyskoteki. Pani Mirosławie Bywalec za pomoc przy instalacji sprzętu muzycznego.

Tatiana Jędrzejczyk

29.10.2015 r.

Przedstawiciele SU: Kinga Kolorz, Wiktoria Manderla i Karol Ćmok  wraz z opiekunem SU  i wicedyrektorem szkoły p. Z. Wachełką wzięli udział w miejskich obchodach święta Wszystkich Świętych na cmentarzu w Rydułtowach. Obecna była Pani Burmistrz Kornelia Newy, ponadto przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miasta, Rady Powiatu i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przy grobach: żołnierzy Wojska Polskiego i Powstańców Śląskich odmówiono modlitwę oraz złożono kwiaty, i zapalono znicze. Dominował nastrój zadumy. Cała uroczystość była lekcją patriotyzmu.

Wiktoria Manderla

30.10.2015 r.

Przedstawiciele SU: Kinga Kolorz, Ksymena Woźniak i Dominika Sodo wraz z opiekunem SU  odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły spoczywających na cmentarzu w Radoszowach. Znicz i kwiaty złożono na mogile Pana Czesława Sowy – wspaniałego fizyka.

Ksymena Woźniak

 

9.11.2015r. na prośbę uczniów klas drugich i trzecich Samorząd Uczniowski zorganizował dla nich dyskotekę. Była dobra muzyka, kolorowe światła, zadymienie, piękna zabawa, konkurs „Na najciekawszy strój” i smakołyki w sklepiku szkolnym.

W konkursie przyznano wyróżnienia: Milenie Stanek, Annie Chorągwickiej, Anecie Wawoczny, Paulinie Serkowskiej, Marcelinie Matysiak i Mai Danielewicz. Gratulacje!!!

Dziękujemy chłopcom z kl. 5a Bartkowi Powieśnikowi, Mikołajowi Glaclowi i Dawidowi Grzonce za obsługę sprzętu muzycznego. Za opiekę w trakcie dyskoteki dziękujemy Pani Mirosławie Bywalec i opiekunowi Samorządu Uczniowskiego.

Zuzia Szuła

11 listopada jako przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wzięłyśmy udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku miały miejsce w naszym parafialnym kościele św. Jacka w Radoszowach. Uczestniczyłyśmy we Mszy św. w intencji Ojczyzny a następnie wraz z przedstawicielami Miasta i licznymi delegacjami przeszłyśmy na cmentarz, by modlić się za tych, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

Uroczystość przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze i była dla nas żywą lekcją patriotyzmu.

W tak ważnym dniu założyłyśmy biało – czerwone szarfy oraz własnoręcznie zrobione kotyliony.

Weronika Gęsicka, Ksymena Woźniak, Julia Byczek, Tatiana Jędrzejczyk i Adrianna Sosna

Samorząd Uczniowski podziękował  uczniom, którzy mieli ciekawe stroje na zabawie z okazji Halloween. Otrzymali podziękowania i upominki. Gratulacje. W imieniu SU Hanna Dmitruk
hel
30.11. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali andrzejkowe wróżby. Odpowiednio ubrani w formie zabawowej przepowiadali uczniom przyszłość. Wśród wylosowanych wróżb były niespodzianki w postaci nagrody rzeczowej. W imieniu uczniów Tatiana Jędrzejczyk
and
Mikołaj zawitał do naszej szkoły w piątek 4 grudnia. W wejściu witał wchodzące dzieci i obdarowywał cukierkami. W poniedziałek przybył powtórnie  i osobiście wręczył prezenty. Sprawił nam wiele radości.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego Robert Rezner

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji – Bezpieczne-ferie-zimowe

Obchody Dnia Ziemi w szkole – pokaz slajdów DZIEŃ ZIEMI

 

12.05.2016 r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego, po przeprowadzonej ankiecie mającej na celu wyłonienie najciekawszego filmu spośród 9 podanych, przygotowali w ramach popołudnia filmowego projekcję filmu pt. ,,To się nie mieści w głowie”. Film był ciekawy i interesujący ze względu na walory wychowawcze. Uświadomił nam czym jest dom, rodzina i miejsce, w którym wzrastamy. Razem z główną bohaterką przeżywaliśmy Jej wyrwanie ze środowiska i nieustanną tęsknotę za przyjaciółmi.

Hanna Dmitruk